انتشار بازی Gears of War برای PlayStation

شایعه: بازی Gears of War برای PlayStation منتشر می‌شود

اخیرا در طی انتشار گزارشی، خبری جنجالی و خوشحال‌کننده مبنی بر انتشار عناوین انحصاری و پرمخاطب Microsoft روی پلتفرم رقیب یعنی PlayStation منتشر شد که تعجب همگان را برانگیخت. در طی این اطلاعات، خبرهای در رابطه با عرضه بازی Gears of War روی PlayStation ذکر شده است. پس از این‌که Microsoft قصد دارد عناوین استارفیلد و ایندیانا جونز را راهی پلتفرم رقیب کند، بلکه انتشار فرنچایز چرخ‌دهنده‌های جنگ (گیرز آف وار) نیز در همین مسیر حرکت خواهد کرد.

همچنین شرکت بزرگ Microsoft اعلام کرد در هفته آینده جزئیاتی در رابطه با چشم‌اندازهای آینده ایکس باکس را به اشتراک همگان خواهد گذاشت. طبق گزارش‌ها، Microsoft در حال بررسی ارائه فرنچایز Gears of War به PlayStation است. فیل اسپنسر، رئیس شرکت ایکس باکس به طرفداران گفت:«ما گوش می‌دهیم و شما را می‌شنویم.»

این خبر جنجالی و به شدت تعجب‌برانگیز توسط جف گراب از Giant Bomb منتشر شد که ادعا می‌کرد Microsoft در حال کار روی ارائه عناوینی روی پلتفرم رقیب است.  شاید این خبر در نگاه اول کذب به نظر برسد، اما همه چیز آنجایی جالب شد که شواهد زیادی مبنی بر انتشار عناوین استارفیلد و ایندیانا جونز، Hi-Fi Rush و Sea of Thieves برای پلی استیشن 5 در اختیار عموم قرار گرفت.

پس از انتشار این خبر، گراب گفت:«یک مورد دیگر را نیز شنیده‌ام که Microsoft در حال بررسی آن است، این مورد هنوز به طور قطعی تکلیفش مشخص نیست و Microsoft تنها در حال مذاکره است؛ ارائه فرنچایز گیرز آف وار خواهد بود.» گراب در ادامه حرف خود را تکرار کرد که گیرز آو وار قطعا برای این کار در نظر گرفته شده است.

انتشار بازی Gears of War برای پلی استیشن

گراب در ادامه توضیحات خودش گفت شرکت Microsoft در یک مقطع زمانی قصد داشت از استراتژی و ابتکار عمل جدید خودش در پایان فوریه رونمایی کند، اما براساس گمانه‌زنی‌ها این ابتکار قرار است زودتر مشخص شود و طرفداران لازم نیست زیاد صبوری به خرج دهند. براساس اطلاعات و گفته شرکت Microsoft ، فرنچایز چرخ‌دنده‌های جنگ تا به امروز توانسته بیش از 22 میلیون واحد بفروشد و بیش از یک میلیارد دلار درآمد داشته باشد. شرکت Microsoft در سال 2014 این فرنچایز را از کمپانی Epic Games خریداری کرد.

از زمانی که ایکس باکس این فرنچایز را خریده، دو نسخه اصلی از این مجموعه یعنی گیرز آو وار 4 و 5 را به ترتیب در سال‌های 2016 و 2019 روانه بازار کرده است که هر دو این عناوین توسط استودیوی The Coalition توسعه یافتند. همینطور بازی Gears of War: Ultimate Edition و اسپین‌آف Gears Tactics توسط همین استودیو روانه بازار شدند. استودیو The Coalition در ماه می سال 2021 اعلام کرد که به این زودی‌ها قصد ندارد بازی جدیدی از این فرنچایز را معرفی کند.

اما گراب در ماه فوریه گذشته اعلام کرد که این استودیو کار روی دو بازی دیگر در حال توسعه را لغو کرده و تمرکز خودش را روی نسخه بعدی سری گیرز آو وار گذاشته است. ناگفته نماند که براساس شایعاتی Microsoft قصد دارد از کالکشن ریمستر شده فرنچایز چرخ‌دنده‌های جنگ رونمایی کند که شامل نسخه‌های قبلی این مجموعه خواهد بود. همچنین شبکه نتفلیکس در نوامبر 2022 اعلام کرد که می‌خواهد از سری بازی Gears of War پروژه‌های سینمایی بسازد.