رویای توسعه‌دهندگان استودیو emptyvessel

سازندگان سابق کالاف دیوتی و Doom استودیو تازه‌ای تاسیس کردند

سازندگان سابق Doom و کالاف دیوتی با تاسیس استودیو جدید emptyvessel، ماجراجویی تازه‌ای را آغاز کردند. این استودیو که مشتکل از مغزهای متفکر اکتیویژن، id Software‌ و ناتی‌داگ است، هدف بزرگی در سر دارند. اولین بازی آنها یک شوتر سه‌بعدی بسیار جالب است که با آنریل انجین 5 ساخته می‌شود. افتتاح استودیوهای جدید در حالی که بازی‌سازهای بسیاری از کار بیکار شده‌اند با استقبال کاربران شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد.

امانوئل پالالیک (Emanuel Palalic) مدیریت استودیو جدید را برعهده دارد. آثار مهمی مانند Doom و Killing Floor 2 در رزومه کاری وی دیده می‌شود. مدیر کلی و مدیر عامل استودیو emptyvessel، گرت یانگ (Garrett Young) در شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت، اکتیویژن، دیزنی و id Software کار کرده است. همچنین در کنار تمامی این اسامی بزرگ، ما نام میک گوردون (Mick Gordon) را به عنوان آهنگساز استودیو می‌بینیم که به خاطر مشارکتش در بازی‌های DOOM و DOOM Eternal شناخته شده است.

پالالیک در مصاحبه‌ایی با رسانه Gematsu گفت: «بیشتر افرادی که در حرفه‌ من مشغول به کار هستند، آرزوشان این بوده که روزی دنیای خیالی ذهنشون را بسازند. با اولویت بندی و هماهنگی نقاط مثبت توسعه‌دهندگان این استودیو می‌توانیم تیم‌های کوچیک‌تری بسازیم که روی ساخت بازی‌های AAA متمرکز بشوند.» بازی جدید به نام The System‌ یک شوتر ایمرسیو آینده‌نگرانه توصیف شده است.

رویای توسعه‌دهندگان استودیو emptyvessel

پالالیک در ادامه مصاحبه‌ای که داشت توضیح داد: «صنعت بازی‌سازی و استودیوهای بزرگ، به آرزوها و زحماتی که توسعه‌دهنده‌ها برای بازی‌ها می‌کشن اهمیتی نمی‌دهند. ما در استودیو emptyvessel سعی داریم که این جریان را تغییر بدیم و مکانی برای تحقق رویا‌های بازی‌سازها باشیم.» سایر اعضای تیم تشکیل دهنده شامل پرسنل سابق استودیو‌های ناتی‌داگ، گیرباکس و بایوور هستند؛ همچنین نام این استودیو از empty vessel، یعنی یک رگ خالی الهام گرفته شده است که طرفداران و توسعه‌دهندگان در نهایت این رگ را پر می‌کنند.

گرت یانگ‌ هم در مصاحبه‌فوق حضور داشت و در مورد شکل دادن این استودیو بیشتر صحبت کرد: «صنعت بازی‌سازی در  تقاطع بین تمرکز روی بازی‌ساز و پول‌سازی گیر کرده است. ما در این استودیو، توسعه‌دهنده‌ را در اولویت اول قرار می‌دهیم. می‌دانیم که این بازی‌ساز است که با پذیرفتن ریسک تولید یک مجموعه بازی چند میلیون دلاری جدید، نوآوری را در صنعت زنده نگه داشته است.»

به نظر می‌رسد که اولین اثر این استودیو مستقل، یک شوتر تراز اول ایمرسیو بوده که در ویران‌شهر آینده‌نگرانه اتفاق می‌افتد. بازی توانسته سرمایه اولیه خود را به رهبری کمپانی Sisu Game Ventures و با مشارکت گروه‌های Raptor، Bill Munk و Dan Bunting جمع آوری کند. احتمالا این شوتر بی‌نام تجربه‌ای را به ارمغان بیاورد که ساخت بازی‌های The Last of Us، کالاف دیوتی و Uncharted را به رخ بکشد زیرا سازندگان این سری‌ها در استودیو emptyvessel حضور دارند.