ایستراگ منو بازی Cyberpunk 2077

راز مخفی منو اصلی Cyberpunk 2077 پس از چند سال صبر پیدا شد

بازی Cyberpunk 2077 یک اثر نقش‌آفرینی وسیع با محتوای متنوع و دنیایی پر از راز، ایستراگ و ارجاع به دیگر آثار صنعت سرگرمی است. سی‌دی پراجکت عادت دارد بازی‌هایش را پر از ایستراگ و رازهای جالب کند که گاهی، یافتن آنها به یک کار دشوار تبدیل می‌شود. ایستراگ یا راز مخفی تازه‌ای مربوط به منو اصلی بازی پیدا شده که سازندگان بازی، انتظار یافتن آن را نداشتند.

یک کاربر توییتر به نام Crushovitz توانسته ایستراگ تازه‌ای را مربوط به منو اصلی بازی پیدا کند. ایستراگ جدید چندان عجیب نیست، اما در نوع خود قابل‌توجه است. این کاربر نشانگر موس را در منو اصلی روی «نسخه فعلی» یا شماره ورژن بازی در گوشه بالا و سمت راست منو برده است. او مدتی نشانگر موس را در همان نقطه رها کرده و بعدی از مدتی دیده است که ورژن بازی که 2.12 بوده، یک باره به رقم 2.0.77 تغییر پیدا می‌کند. این ایستراگ در واقع به‌عنوان بازی اشاره دارد، اما مدت‌هاست که کشف نشده بود و سازندگان فکر می‌کردند دیگر این اتفاق رخ نمی‌دهد.

طراح مأموریت‌های بازی سایبرپانک 2077 به کشف اخیر این بازی‌کننده واکنش نشان داد. او نوشت که «فکر می‌کردم هیچ‌گاه این نکته کشف نمی‌شود، مثل اینکه خیلی خوب پنهان شده بود.» تولیدکننده بازی نیز از یافتن این ایستراگ اظهار خوشحالی کرد و خرسند است که یکی دیگر از نکات جالب بازی فاش شده است. به نظر می‌رسد که این ایستراگ سال‌هاست آنجا قرار دارد و سازندگان بی‌صبرانه منتظر بودند که کسی آن را پیدا کند و این اتفاق تا امروز رخ نداده بود. برای فهم کامل این راز مخفی، کلیپ کوتاه زیر را مشاهده کنید.

ایستراگ منو بازی Cyberpunk 2077

کارگردان بازی Cyberpunk 2077 چند ماه پیش اعلام کرد که یکی از جالب‌ترین رازهای بازی هنوز پیدا نشد است. با توجه به اینکه با یک اثر وسیع و جهان‌باز روبه‌رو هستیم، مشخص است که یافتن تمامی ایستراگ‌ها ساده نخواهد بود. بازی‌کنان در طی چند ماه اخیر توانستند اشاره به GTA San Andreas را بیابند، همچنین یک پیام مخفی در فروشگاه پسفیکا پیدا شد و روند یافتن رازهای بازی همچنان ادامه دارد. باید دید آیا در نهایت تمامی رازهای بازی کشف می‌شوند یا خیر.

کار سی‌دی پراجکت با بازی سایبرپانک 2077 به پایان رسیده است. این بازی دیگر آپدیت محتوایی دریافت نمی‌کند، اما توسعه‌دهنده احتمال انتشار آپدیت‌های فنی برای رفع باگ و گلیچ را رد نکرد. گفتنی است بازی The Witcher 3 پس از سال‌ها، هنوز هم آپدیت فنی دریافت می‌کند.