عربستان به بزرگ‌ترین سهامدار خارجی نینتندو تبدیل شد

برای دومین بار در هفته گذشته، صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی سهام خود در نینتندو را افزایش داد و به بزرگ‌ترین سهامدار خارجی شرکت سازنده ماریو تبدیل شد. عربستان که در ابتدای سال میلادی جدید مالک کمی بیش از ۶ درصد از شرکت نینتندو بود، اکنون ۸.۲۶ درصد از سهام آن را در اختیار دارد.

طبق گزارش Gamesindustry.biz، صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی (PIF) ابتدا در روز دوشنبه سرمایه‌گذاری خود روی نینتندو را افزایش داد تا ۷.۰۸ درصد از سهام آن را در اختیار داشته باشد. با این حال، امروز اعلام شد که این کشور اکنون ۸.۲۶ درصد از سهام شرکت بازی‌سازی ژاپنی را تصاحب کرده است.

صندوق عربستان پیش از این در ماه می ۲۰۲۲ ۵.۰۱ درصد از سهام نینتندو را تصاحب کرده بود و این میزان را ماه گذشته به ۶.۰۷ درصد افزایش داد.

 

عربستان سعودی در سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری زیادی در فضای بازی انجام داده است، به‌طوری که گروه Savvy Games که زیرمجموعه صندوق سرمایه‌‎گذاری عمومی عربستان است، یک میلیارد دلار از سهام Embracer را خریداری کرد و ظاهرا ۱۳ میلیارد دلار برای خرید یک ناشر بزرگ کنار گذاشته است. PIF همچنین در کپکام و Nexon نیز سهام دارد.