با اولین پلی استیشن ۵ اسلیم جهان آشنا شوید

نبوغ یک یوتیوبر

سونی تاکنون اشاره‌ای به پلی استیشن ۵ اسلیم نکرده و به همین خاطر یک یوتیوبر به نام DIY Perks تصمیم گرفت اولین ورژن کوچک‌تر PS5 را بسازد.

پلی استیشن ۵ کنسول بزرگی محسوب می‌شود و DIY Perks چند ماه گذشته را صرف طراحی ورژن کوچک‌تر و لاغرتری از آن کرده است. او برای انجام این کار هیت سینک و خنک کننده اصلی پلی استیشن ۵ را با سیستم مسی سفارشی و سیستم کانالی آبی عوض کرده است. دیگر کار او انتقال منبع تغذیه کنسول به یک واحد بود. 

هنوز مشخص نیست که DIY Perks برای پلی استیشن ۵ اسلیم خود به صورت دقیق چقدر هزینه کرده است، اما تنها ورقه‌های مسی آن ۲۴۰ دلار قیمت دارند. نکته جالب این است که این یوتیوبر ادعا می‌کند که سیستم خنک کننده او حتی از هیت سینک اصلی PS5 نیز کارایی بیشتری دارد.

ویدیو معرفی این یوتیوبر

جهت دیدن این ویدیو از VPN استفاده نمایید

همچنین بد نیست اشاره کنیم که سونی نیز روی ورژن جدیدی از PS5 کار می‌کند که از یک پردازنده نیمه سفارشی جدید و ۶ نانومتری AMD استفاده می‌کند. بنابر شایعات منتشر شده تولید این کنسول از نیمه دوم یا سه ماه پایانی سال میلادی جاری آغاز می‌شود. البته در حال حاضر پاسخ به تقاضا و افزایش میزان تولید PS5 باید در اولویت اصلی سونی قرار داشته باشد.

تقریبا دو سال از عرضه PS5 به بازار گذشته و بر اساس آخرین آمار منتشر شده، تاکنون بیش از ۲۰ میلیون دستگاه از این کنسول در سراسر جهان به فروش رسیده است.