آمار فروش PS5 در ژاپن به بیش از ۴ میلیون دستگاه رسید

به گزارش مجله فامیتسو اخیرا آمار فروش PS5 در ژاپن به بیش از ۴ میلیون دستگاه رسیده است. از این تعداد حدودا ۳.۵ میلیون مدل شامل دیسک درایو و باقی متعلق به مدل دیجیتالی است. کنسول PS4 نیز به فروش خوب خود ادامه می‌دهد. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای گیم، با شیموتکس همراه باشید.

از زمان عرضه کنسول PS5 به صورت در جهانی، به دلیل شیوع ویروس کووید-۱۹ و همچنین عدم توانایی سونی در تامین قطعات سخت افزاری مورد نیاز برای تولید انبوه، دسترسی به این کنسول برای بسیاری هواداران در سراسر دنیا تبدیل به یک معضل اساسی شده بود. حال که شرایط دگرگون است و سونی بویژه از اواسط سال میلادی گذشته توانست نیاز بازار را به درستی پاسخ دهد و تا حد زیادی دسترسی به پلی استیشن ۵ را برای مخاطبان خود راحت‌ کند، شاهد رشد چشمگیر آمار فروش پلی استیشن ۵ بوده‌ایم و ظاهرا این کنسول توانسته یک رکورد دیگر را از خود ثبت کند. به طور دقیق‌تر باید بگویم که این رکورد جدید در کشور ژاپن ثبت شده است. بر خلاف شایعات که خبر از افت محبوبیت سونی در این کشور می‌دادند، ظاهرا هنوز مخاطبان به این برند علاقه مند هستند.

اخیرا مجله فامیتسو گزارشی که آمار فروش PS5 در ژاپن طی هفته‌های اخیر منتشر کرده است. در این گزارش ذکر شده که کنسول نسل نهمی شرکت سونی در هفته پایانی ماه جولای (۲۴ام تا ۳۰ام جولای) بیش از ۵۰ هزار دستگاه و به طور دقیق ۵۳,۲۱۱ دستگاه به فروش رسیده تا بدین ترتیب میزان فروش این کنسول در سرزمین آفتاب تابان به بیش از ۴ میلیون دستگاه از ابتدای عرضه برسد. از این ۴ میلیون حدودا ۳.۵ میلیون دستگاه (عدد دقیق: ۳,۴۹۵,۳۲۷) مربوط به مدل فیزیکی و ۵۰۰ هزار دستگاه (عدد دقیق: ۵۵۱,۲۳۹) مربوط به مدل دیجیتالی است. کنسول پلی استیشن ۴ طی هفته پایانی جولای ۷۲۴ دستگاه در ژاپن به فروش رفته است.

سال ۲۰۲۳ سال بسیار خوبی برای برند پلی استیشن از حیث فروش سخت افزاری بوده و در صورت معرفی مدل‌های جدید، این روند بهتر نیز خواهد شد.