سونی روی پلی استیشن 6 متمرکز شده

AMD در حال ساخت نسل بعدی تراشه‌های کنسولی خود

طبق شواهد به دست آمده، به نظر می‌رسد پلی استیش 6 (PS6) هم اکنون در حال توسعه است، زیرا AMD در حال استخدام برای ساخت تراشه «نسل بعدی» خود برای کنسول‌های ایکس باکس و پلی استیشن است.

از زمان عرضه پلی استیشن 5 به بازار چند سالی می‌گذرد و تا به امروز، به دلیل محدودیت‌های تولید، همچنان خرید کنسول جدید سونی برای کاربران امر سختی محسوب می‌شود. کمبود تراشه در سال‌های گذشته یکی از مشکلات بزرگ تمام صنایع بوده و تاثیر زیادی روی موجودی کنسول‌ها گذاشته است. گزارش‌های حاکی از آن است که وضعیت موجودی کنسول‌ها به این زودی‌ها بهتر نخواهد شد. با این وجود، اکنون گفته می‌شود که کنسول پلی استیشن 6 در حال توسعه است.

طبق گواهی استخدام جدیدی که توسط AMD در لینکدین منتشر شده، این شرکت به دنبال مهندسانی است که بخشی از تیم سازنده تراشه ایکس باکس و پلی استیشن باشند.

هرچند به عقیده بسیاری از طرفداران، اکنون برای توسعه کنسول جدید پلی استیشن خیلی زود است. با این حال احتمال می‌رود توسعه پلی استیشن بعدی در حد ایده‌ها و کار کردن روی قطعات پایه‌ای و اولیه باشد. نباید فراموش کرد که تراشه، محوری‌ترین بخش کنسول محسوب می‌شود، بنابراین طراحی آن کمی طول می‌کشد.

در نهایت، همچنان نمی‌توان انتظار داشت که PS6 به زودی عرضه شود، زیرا هنوز تا زمان عرضه نسل بعدی کنسول‌ها فاصله بسیار زیادی داریم و حتی بسیاری از قابلیت‌های کنسول نسل نهم هنوز به نمایش گذاشته نشده.