سونی با همکاری Backbone اولین کنترلر موبایل پلی استیشن را معرفی کرد

اجرای بازیهای پلی استیشن ۴ و ۵ روی موبایل!

کمپانی Backbone که برای موبایل کنترلر‌های بازی تولید می‌کند در همکاری جدید خود با سونی، اولین کنترلر رسمی پلی استیشن برای موبایل را معرفی کرد.

 

اولین کنترلر رسمی پلی استیشن برای موبایل Backbone One PlayStation® Edition نام دارد و دقیقا همان چیزی است که باید باشد! یک کنترلر به سبک سایر دستگاه‌های Backbone که البته این بار به سبک کنترلر دوال‌سنس پلی استیشن ۵ طراحی شده است.

در واقع طراحی سفید، دکمه‌ها و نمای مات آن باعث می‌شود تا شبیه جدیدترین کنترلر پرچمدار پلی‌استیشن باشد. با این حال دکمه‌های آنالوگ آن شبیه به طراحی نسخه اصلی کنترلرهای Backbone است که با الهام از ایکس باکس طراحی شده.

احتمالا بسیاری از شما با این محصول از قبل آشنایی داشته باشید، اما برای آن دسته از خوانندگان ویجیاتو که آشنایی ندارند، این دستگاه اساسا یک کنترلر برای گوشی‌های موبایل محسوب می‌شود که توسط پلی‌استیشن هم تایید شده است.

کنترلرهای Backbone مورد استقبال افراد بسیار زیادی قرار گرفته است که به دنبال بهبود تجربه بازی با موبایل خود بوده‌اند و نسخه پلی استیشن آن نیز برای پشتیبانی از همین عملکرد طراحی شده است. البته این کنترلر در حال حاضر فقط از گوشی‌های آیفون پشتیبانی می‌کند.

بعلاوه، Backbone اپلیکیشن مخصوص به خود را دارد که محتوا را از پلتفرم‌های مختلفی مانند Apple Arcade در دسترس کاربران قرار می‌دهد. به همین صورت، این کنترلر با برنامه پلی‌استیشن نیز هماهنگ می‌شود و سونی به صورت اختصاصی برخی بازی‌ها و به‌روزرسانی‌های جدید را برای آن ارائه می‌کند.

به طور خلاصه، Backbone One توانایی اجرای بازی‌های پلی استیشن را روی گوشی‌های موبایل به بازیکنان ارائه می‌کند، اما برای اجرای آن‌ها باید به اینترنت و برنامه PS Remote Play متصل باشید. بنابراین کاملا مشخص است که گیم‌پلی بازی‌های در این روش مانند تجربه آن‌ها روی کنسول نخواهد بود، زیرا تجربه بازی به شدت به اتصال کاربران به اینترنت بستگی دارد.

درنهایت، Backbone اشاره می‌کند که این کنترلر از هدست Pulse 3D پلی اسیتشن ۵ نیز پشتیبانی می‌کند که می‌تواند به صورت مستقیم به آن متصل شود.همچنین هیچ نیازی به شارژ این دستگاه وجود ندارد و انرژی آن توسط خود گوشی تامین می‌شود.

این کنترلر هم اکنون با قیمت ۹۹.۹۹ دلار فروخته می‌شود.