بازی Metro با طعم واقعیت مجازی

گزارش‌های متعددی در طی ماه‌های اخیر در مورد دنباله بازی Metro Exodus منتشر شده است. گزارش اختصاصی جدید از بازی بعدی مترو رونمایی کرد. این اثر برعکس آنچه طرفداران انتظار دارند، مخصوص هدست‌های واقعیت مجازی منتشر می‌شود. بازی جدید Metro قرار است در طی روزهای آینده معرفی شود و اطلاعات رسمی از آن دریافت کنیم.

طرفداران بازی مترو حدود پنج سال است منتظر بازی بعدی هستند. استودیو 4A Games در طی این چند سال بارها به اشکال مختلفی، ساخت بازی جدید را تائید کرده است. حتی بیلد قابل اجرای بازی در سال گذشته به دست آمده بود و خبرهایی در مورد ورود بازی به مرحله نهایی تولید وجود داشت. گزارش اختصاصی اینسایدر گیمینگ نشان داد که مترو جدید با اسم Metro Awakening مخصوص هدست‌های واقعیت مجازی ساخته می‌شود و خبری از انتشار برای پلتفرم‌های عادی نیست.

بدون شک طرفداران بازی مترو منتظر شنیدن چندین خبری نبودند. حتی شایعاتی وجود داشت که بازی بعدی، چندنفره و آنلاین خواهد بود، اما کسی انتظار یک اثر VR را نداشت. شایعات تازه نشان از معرفی رسمی بازی در طی روزهای آینده دارند. از آنجایی که قسمت جدید State of Play‌ سونی روز 31 ژانویه پخش می‌شود. احتمال معرفی بازی مترو اویکنینگ در این مراسم بسیار زیاد است. با این حساب این اثر در انحصار هدست PSVR 2‌ خواهد بود و دست طرفداران قدیمی از تجربه آن کوتاه خواهد شد.

بازی Metro با طعم واقعیت مجازی

یکی از افشاگرهای فعال در توییتر، صحنه‌های اول بازی را توصیف کرد و نوشت: «گفته شده که بازی با رؤیای شخصیت اصلی شروع می‌شود، شما او از خواب برمی‌خیزد و می‌بیند که داخل مقر فرماندهی قرار دارد.» این توضیحات با اسم بازی که به معنی «بیداری» است مطابقت دارد. مشخص نیست شخصیت اصلی کیست و اینکه در کدام منطقه روسیه قرار داریم و اینکه چه اتفاقاتی رخ داده است. استودیو 4A Games مدتی پیش نوشته بود که بازی جدید آنها با الهام از جنگ اوکراین ساخته می‌شود.

با توجه به اینکه با یک بازی واقعیت مجازی روبه‌رو هستیم، احتمال انحصاری بودن آن بسیار زیاد است. هدست PSVR 2 محتوای قابل‌توجهی دریافت نکرده و سونی دنبال همکارهای بیشتر می‌گردد. ارائه یک بازی نقش‌آفرینی جهان‌باز آخرالزمانی روی هدست VR سونی، بدون شک کاتالوگ بازی‌های این هدست را بهتر خواهد کرد. در سوی دیگر طرفداران پنج سال گذشته منتظر دریافت یک بازی جدید بوده‌اند و انتظار چنین اثری را نداشتند. به نظر می‌رسد که مجموعه مترو در حال گسترش است و به پلتفرم‌های بیشتر راه پیدا خواهد کرد.

احتمال آنکه یک بازی Metro دیگر در حال ساخت باشد هم وجود دارد. توسعه‌دهنده هیچ واکنشی به شایعات نشان نداده و باید منتظر معرفی رسمی ماند.