اولین عکس از PSVR 2 در واقعیت منتشر شد

فناوری پیشرفته شرکت سوئدی

اولین تصویر از هدست واقعیت مجازی سونی PSVR 2 خارج از یک محیط تبلیغاتی توسط یک توسعه‌دهنده مستقل به اشتراک گذاشته شده است.

گروه فناوری پیشرفته Tobii مستقر در کشور سوئد اعلام کرد که هدست واقعیت مجازی PSVR 2 از فناوری ردیابی چشم آن‌ها استفاده خواهد کرد.

آناند سریواتسا، مدیرعامل شرکت Tobii گفت:

PSVR 2 خط پایه جدیدی را برای سرگرمی‌های واقعیت مجازی (VR) ایجاد می‌کند و میلیون‌ها کاربر را در سراسر جهان قادر می‌سازد تا قابلیت ردیابی چشم را تجربه کنند. همکاری ما با سونی اینتراکتیو اینترتینمنت (SIE) ادامه مهر تاییدی بر قابلیت‌های فناوری پیشرو در جهان شرکت Tobii برای ارائه راه‌حل‌های پیشرفته در مقیاس بازار انبوه است.

این اولین باری نیست که فناوری Tobii در هدست‌های واقعیت مجازی استفاده می‌شود، زیرا این شرکت پیش از این بر طراحی مستقل VR برای کوالکام (Qualcomm) کار کرده بود. فناوری آن‌ها همچنین در دستگاه‌هایی مانند HTC Vive Pro Eye، HP Reverb G2 Omnicept Edition و Pico Neo 3 Pro Eye استفاده می‌شود.

اکنون PSVR 2 را نیز می‌توان به این لیست اضافه کرد، اگرچه این شرکت اعلام نکرده که نمایشگر روی سر، چه زمانی عرضه می‌شود. سونی نیز هنوز قیمت و جزئیات عرضه هدست واقعیت مجازی خود را اعلام نکرده است.