بازی FIFA 23 درحال تبدیل به موفق‌ترین عنوان از مجموعه است

چندین ماه از عرضه بازی فیفا ۲۳ (FIFA 23) به بازار گذشته و به نظر می‌رسد که این عنوان در آینده به بزرگ‌ترین نسخه از این فرانچایز تبدیل خواهد شد. 

الکترونیک آرتز در جدیدترین کنفرانس مالی خود به ارزیابی عملکرد فیفا ۲۳ در بازار پرداخت. اندرو ویلسون، مدیرعامل کمپانی، به سهام‌داران اعلام کرد که فروش فیفا ۲۳ نسبت به نسخه قبلی ۴٪ افزایش داشته است. او همچنین اشاره کرد که فروش بازی FIFA 23 در آمریکا نسبت به سال گذشته با یک رشد ۵۰٪ همراه بود.

فیفا ۲۳ از همان ابتدای عرضه توانست بازیکنان زیادی را به خود جلب کند و آمار تعامل بازیکنان آن‌ رکورددار بوده است. FIFA 23 در هفته اول لانچ ۱۰.۳ میلیون بازیکن فعال داشت، در حالی که این عدد برای فیفا ۲۲ در ده روز اول انتشار تنها ۹.۱ میلیون بازیکن بود. البته بدون شک جام جهانی فوتبال تاثیر زیادی را در موفقیت‌های این نسخه داشته است.

همانطور که می‌دانید فیفا و الکترونیک آرتز بر سر قرارداد جدید به توافق نرسیدند و از این رو EA سال آینده بازی فوتبالی خودش را با نام EA Sports FC به بازار منتشر می‌کند. از طرف دیگر جیانی اینفانتینو (Gianni Infantino)، رئیس FIFA، اعلام کرده که بهترین بازی شبیه‌ساز فوتبالی بازار نه به الکترونیک آرتز، بلکه به آن‌ها تعلق خواهد داشت.

FIFA 23 هم‌اکنون روی ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/اس، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵ و پی‌سی در دسترس قرار دارد.