آیا Elden Ring به زودی به گیم پس خواهد آمد؟

با دریافت لوگوی Cloud Gaming Beta در گیم پس

چندین بازی بزرگ و معروف که بخشی از سرویس ایکس باکس گیم پس نیستند ممکن است به زودی به Xbox Cloud Gaming بیایند.

آنطور که توسط کاربر توییتر Knoelbelbroet مشاهده شده، صفحات فروشگاه ایکس باکس برای بازی‌های GTA V، Elden Ring و Soul Hackers 2 همگی لوگوهای Cloud Gaming Beta را دریافت کرده‌اند. با این حال، زمانی که بازیکنان سعی کردند بازی‌ها را اجرا کنند، یک پیام خطا دریافت کردند که نشان می‌دهد لوگوها زودتر از موعد یا اشتباه اعمال شده‌اند.

جه دیدن ویدیو زیر از قندشکن استفاده کنید

در حال حاضر مشخص نیست که دقیقا چه اتفاقی در حال رخ دادن است، اما می‌توان حدس زد که مایکروسافت به‌زودی بازی‌هایی که جزو گیم پس نیستند را به جمع عناوین کلاود اضافه می‌کند. البته به نظر می‌رسد قابلیت تجربه این بازی‌ها از طریق کلاود همچنان نیازمند اشتراک گیم پس باشد.

مایکروسافت در اوایل سال میلادی جاری اعلام کرده بود که قصد دارد قابلیتی را برای اعضای سرویس Xbox Game Pass Ultimate ارائه کند که بتوانند از طریق فضای ابری، بازی‌هایی را که از قبل مالک آن‌ها بودند یا خارج از مجموعه بازی‌های ایکس باکس گیم پس خریداری کرده بودند را بازی کنند. در آن زمان، گفته شد که این قابلیت اواخر امسال اضافه خواهد شد.

Xbox Cloud Gaming مدتی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا بازی‌های گیم پس خود را با استفاده از فناوری ابری مایکروسافت استریم کنند، اما تا به حال، این امر به بازی‌هایی که بخشی از سرویس گیم پس هستند، محدود می‌شد.

در اوایل سال جاری، مایکروسافت عملکرد اجرای بازی‌های ابری ایکس باکس در دستگاه‌های iOS را به طرز قابل توجهی بهبود داد. مایکروسافت همچنین قصد دارد پشتیبانی از ماوس و کیبورد را برای Xbox Cloud Gaming معرفی کند. در حال حاضر این سرویس تنها از کنترلرها و کنترل‌های صفحه لمسی در دستگاه‌های تلفن همراه پشتیبانی می‌کند.