بازی Forza Horizon 4 امسال از فروشگاه‌ها حذف می‌شود

بازی Forza Horizon 4 امسال از فروشگاه‌ها حذف می‌شود

 

بازی Forza Horizon 4 که در زمان خودش یکی از بهترین آثار ژانر ریسینگ و مسابقه‌ای بود، در حال حذف شدن است. مایکروسافت دیروز اعلام کرد که به دلیل منقضی شدن مجوزهای این بازی، که به لایسنس خوردوهای آن تعلق داشت، Forza Horizon 4 تا دسامبر 2024 از تمام فروشگاه‌های دیجیتالی حذف خواهد شد و دیگر برای خرید در دسترس نخواهد بود.

روز گذشته بود که تمام DLCهای این بازی از ویترین فروشگاه‌ها پاک شد. در حال حاضر، فقط نسخه‌های استاندارد، Deluxe و Ultimate بازی برای خرید در دسترس باقی مانده است. در نهایت هم در تاریخ 15 دسامبر، تمام نسخه‌های  Forza Horizon 4 از فروشگاه‌های Steam و مایکروسافت برداشته خواهند شد. همچنین تایید شده که بازی مذکور، حتی از سرویس اشتراکی گیم پس هم حذف خواهد شد.

این خبر به این معنی است که فستیوال جدید این بازی که به تازگی آغاز شده، آخرین فستیوال آن خواهد بود و بعد از 22 آگوست، دیگر فستیوال جدیدی در Forza Horizon 4 برگزار نخواهد شد. با این وجود، بازیکنان همچنان به چالش‌های روزانه و هفتگی دسترسی دارند.

فورزا برای خریدارانش همچنان فعال می‌ماند

 

سازندگان در ادامه اطلاعیه‌ای که درمورد حذف بازی منتشر کردند، به این موضوع اشاره داشتند که هر کسی که قبلا هورایزن 4 را خریده باشد، می‌تواند هر زمان که خواست آن را دانلود و بازی کند؛ به عبارتی دیگر، مالکان این بازی حتی بعد از حذف آن از استورهای دیجیتال هم می‌توانند تا هر زمان که می‌خواهند، آن را به صورت آفلاین و آنلاین تجربه کنند.

فورزا هورایزن 4 در حال حاضر با قیمت فقط 12 دلار در حراج Steam به فروش می‌رسد. استودیو Playground Games که وظیفه توسعه این بازی را داشت، اعلام کرده است که این اثر در حراج 14 جولای فروشگاه مایکروسافت هم حضور خواهد داشت. اگر هم به دنبال جایگزینی برای این اثر می‌گردید، نسخه جدید این فرنچایز با نام Forza Horizon 5 می‌تواند انتخاب ایده‌آلی باشد. بازی که با کیفیت بالای خود، ثابت کرده که جانشین مناسبی برای برادر بزرگترش است.

Forza Horizon 4 برای اولین بار در تاریخ 2 اکتبر 2018 برای پلتفرم‌های ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی عرضه شد و توانست نظرات مثبت منتقدان را به خود جلب کند. در حال حاضر، این بازی در متاکریتیک نمره شگفت‌انگیز 92 از 100 را به خود اختصاص داده است. لازم به ذکر است که Playground، نسخه نسل نهمی فورزا هورایزن 4 را هم در سال 2020 برای ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر کرد.