بازگشت سری بازی Dead Rising

ریمستر بازی محبوب Dead Rising با گرافیک چشم‌نواز معرفی شد

 

شرکت کپکام به طور رسمی از بازی Dead Rising Deluxe Remaster رونمایی کرد. ریمستر اولین شماره از مجموعه دد رایزینگ قرار است برای پلتفرم‌های نسل جدید منتشر شود. البته پلتفرم‌های رسمی اعلام نشده است، اما می‌توان حدس زد که این اثر برای ایکس‌باکس سری و پلی‌استیشن 5 و احتمالاً کامپیوتر در اواخر سال 2024 در دسترس قرار خواهد گرفت.

جزئیات کاملی از ریمستر Dead Rising در دسترس نیست. یک تیزر کوتاه در کانال یوتیوب بازی منتشر شده است و کپکام نوشته است که منتظر اطلاعات بیشتر در آینده‌ی نزدیک باشید. چند تصویر رسمی برای مقایسه‌ی گرافیک نسخه‌ی جدید با اصلی منتشر شده که نشان می‌دهد با چیزی فراتر از یک ریمستر ساده روبه‌رو هستیم. گرافیک نسخه جدید قابل‌توجه است، البته طراحی چهره‌ی شخصیت اصلی نیز تغییراتی داشته و ممکن است مورد پسند همه قرار نگیرد.

طرفداران سری بازی دد رایزینگ از بازگشت اولین شماره اظهار خوشحالی کردند. این بازی در سال 2006 برای کنسول ایکس‌باکس 360 منتشر شد و یک روند بسیار سرگرم‌کننده با مکانیک‌های تازه ارائه کرد. ایده‌های بازی نسبت به دیگر آثار مدرن قابل توجه بود و همین باعث شد تا گیمرها جذب آن شوند. آخرین شماره از این سری با عنوان Dead Rising 4 در دسامبر سال 2016 میلادی منتشر شد و خبری از مکانیک‌ها و سیستم‌های اصلی این مجموعه نبود و همین باعث شروع دوران افت این سری شد.

بازگشت سری بازی Dead Rising

استودیو ونکوور کپکام طبق شایعات مشغول ساخت بازی Dead Rising 5 بین سال‌های 2016 و 2018 بود. مدیران این شرکت ژاپنی حدود چهل میلیون دلار خرج پروژه کردند و در نهایت تصمیم گرفتند تا نه‌تنها تولید بازی را متوقف کنند، بلکه استودیو سازنده را هم به طور کامل تعطیل کردند. گزارشی که چند وقت پیش توسط لیام رابرتسون منتشر شد، نشان داد که بازی پنجم در سانتا کاتارینا کشور مکزیک جریان داشت و اتفاقات آن بین دو بازی دوم و سوم رخ می‌داد. شخصیت اصلی آن هم چاک گرین، مربوط به بازی Dead Rising 2 بود.

بازی دد رایزینگ 5 طبق گفته‌ها با آنریل انجین 4 ساخته می‌شد. این موتور گرافیکی آن زمان مشکلات زیادی داشت و استودیو نتوانست با آنها کنار بیاید و هر بار به حجم ایرادها افزوده می‌شد. توسعه‌دهنده‌ها حتی در اواسط توسعه‌ی اثر تصمیم گرفتند تا سبک هنری این سری را تغییر دهند و یک بازی کاملاً جدی و تاریک بسازند. باید دید معرفی ریمستر Dead Rising به چه دلیل انجام شده و آیا مدیران کپکام به دنبال سرمایه‌گذاری دوباره در این سری هستند یا خیر.